بیوگرافی کیتارو.

ماسانوری تاکاهاشی در سال ۱۹۵۳ در ژاپن به دنیا آمد، از همان کودکی به موسیقی علاقه مند بود.  علارغم مخالفت خانواده‌اش برای ورود به موسیقی حرفه ای، روزها به شدت کار می‌کرد و شب ها به آهنگ سازی می‌پرداخت. کار با سینتسایزر را به خوبی فرا گرفت، به گروه موسیقی خانواده خاور دور  پیوست و  همراه این گروه در اروپا و بعد از آن در آسیا به اجرای کنسرت پرداخت. بعد از پایان کنسرت ها، آنقدر اعتماد به نفس پیدا کرده بود که دو آلبوم اول خود را در فاصله اندکی منتشر کرد،آلبوم های داستان ماه کامل و بهشت .
دوستان ماناسوری، نام مستعار کیتارو را برای او انتخاب کرده و سرانجام مدتی بعد از انتشار دو آلبوم و اجرای چند کنسرت، شبکه NHK به او پیشنهاد ساخت موسیقی مستند جاده ابریشم را می‌دهد، پخش این سریال مستند در کشور های مختلف و بعد از آن انتشار آلبوم جاده ابریشم، باعث شهرت بین المللی او می‌شود.
وی ۲ بار نامزد دریافت جایزه گرمی و برنده جایزه گلدن گلوب برای ساخت موسیقی فیلم بهشت و زمین شده است. از کیتارو تاکنون ۳۰ آلبوم منتشر شده است که در این میان آلبوم های شب طلسم شده، Gaia Onbashira و باستانی نامزد دریافت گرمی بوده اند و از آلبوم Thinking of you به عنوان یکی از زیباترین آلبوم ها در تمام زمان ها یاد شده است! همچنین از وی به عنوان یکی از پیشگامان سبک New Age یاد می‌شود.
آخرین فعالیت هنری کیتارو، اجرای کنسرت خیریه در آسیا برای زلزله اخیر ژاپن (۲۰۱۱) بوده است.

یک نفر این مطلب را پسندیده است.

About محمد هاشمی

بنده متولد شهر مشهد هستم و در تاریخ یک فروردین سال 1368 متولد شدم. تحصیلات دبیرستانم را در همان شهر به پایان رساندم و اکنون نیز در کشور Sweden زندگی میکنم.
This entry was posted in بیوگرافی.. Bookmark the permalink.

Leave a Reply